Jak często wykonywać serwis klimatyzacji w Warszawie -


Jak często wykonywać serwis klimatyzacji w Warszawie

Strona główna » Aktualności » Jak często wykonywać serwis klimatyzacji w Warszawie

Klimatyzacja montowana w domu ma przede wszystkim zapewnić optymalną temperaturę podczas sezonu letniego. Korzystanie z niej wymaga przeprowadzania regularnego serwisu klimatyzacji przed sezonem. Jednak w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez cały rok oraz tych użytkowanych w dużych miastach, konieczne jest zwiększenie częstotliwości wykonywania ich przeglądów ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza. Tyczy się to głównie największych miast. Mając to na uwadze, warto wiedzieć, jak często wykonywać serwis klimatyzacji w Warszawie, aby domownicy mogli cieszyć się komfortem w warunkach odpowiednich dla zdrowia.

W przypadku domów i mieszkań zlokalizowanych w dużych miastach, takich jak stolica, konieczne jest wybranie opcji cyklicznego serwisu klimatyzacji. Jednorazowe czyszczenie filtrów przed sezonem będzie niewystarczające dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza dostarczanego do pomieszczeń. Wybierając do tego odpowiednią firmę, będziesz mieć pewność, że jakość powietrza w domu zawsze jest pod Twoją pełną kontrolą.

Co ile serwis klimatyzacji w domu?

Przyjmuje się, że dla sprawnego działania urządzeń oraz zagwarantowania właściwej jakości powietrza w domu konieczne jest przeprowadzanie przynajmniej raz w roku serwisu klimatyzacji przed sezonem. Jednak w dużych miastach serwis klimatyzacji, np. w Warszawie, powinien być przeprowadzany znacznie częściej.

Taka konieczność wynika przede wszystkim z jakości powietrza i jego często przekraczanych norm, wpływających na szybsze zapychanie się filtrów, mniejszą wydajność urządzeń oraz ich szybszą degradację, a także na warunki, jakie panują wewnątrz budynku.

Kiedy warto postawić na cykliczny serwis klimatyzacji?

Cykliczny serwis klimatyzacji przyda się przede wszystkim w przypadku urządzeń instalowanych w budynkach w dużych, zatłoczonych miastach. Obecne w powietrzu smog, pył i kurz z ulic i budów przedostają się do elementów klimatyzacji, powodując jej mniejszą wydajność oraz wpływając bezpośrednio na jakość powietrza.

W takich przypadkach warto wykonywać serwis klimatyzacji w Warszawie znacznie częściej, niż przewiduje to producent. Pozwoli to na zwiększenie żywotności sprzętu oraz na poprawę samopoczucia domowników korzystających z niego na co dzień. Szczególnie jest to ważne w przypadku centrali klimatyzacyjnych, połączonych z systemem rekuperacji.

Jeśli wiesz już, co ile serwis klimatyzacji w domu jest niezbędny, warto dowiedzieć się, co składa się na taką usługę, wykonywaną przez profesjonalną firmę.

Na czym polega serwis klimatyzacji przed sezonem?

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Warszawie jest kilkuetapowy. Podstawą jest sprawdzenie jej sposobu działania – w tym stopnia użycia i kondycji technicznej podzespołów i poszczególnych elementów. Jeśli któreś z nich wymagają wymiany, zostają zastąpione kompatybilnymi, oryginalnymi częściami lub najwyższej klasy zamiennikami.

Ponadto na prace serwisu klimatyzacji w Warszawie składają się takie czynności jak: dokładne sprawdzenie i wyczyszczenie wymienników ciepła, filtrów albo flizelin znajdujących się w filtrach powietrza, pomiary temperatury, uzupełnienie czynnika chłodniczego, sprawdzenie nastawników oraz samego urządzenia podczas pracy każdej z funkcji, na koniec zaś kontrola szczelności instalacji związanych z domowym systemem klimatyzacji.

Jako profesjonalna firma, dbająca o jakość oferowanych usług, gwarantujemy również szczegółową wycenę. Znając proponowaną wartość oferty, będziesz mógł lepiej zaplanować cykliczny serwis klimatyzacji zainstalowanej w Twoim domu.