Kiedy czyścić klimatyzację w domu? -


Kiedy czyścić klimatyzację w domu?

Strona główna » Aktualności » Kiedy czyścić klimatyzację w domu?

Automatyczna klimatyzacja, połączona z rekuperacją, jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w nowoczesnych domach. Zapewnia optymalną temperaturę latem i dogrzewanie pomieszczeń zimą, a do tego doprowadza świeże powietrze. Jeśli jednak czyszczenie klimatyzacji domowej w Warszawie nie będzie przeprowadzane regularnie, to jakość powietrza wewnątrz budynku będzie bardzo zła, co przełoży się na zdrowie i samopoczucie domowników. W takim razie kiedy czyścić klimatyzację w domu?

Najlepiej zlecać czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji domowej przynajmniej dwa razy w roku: na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Terminy u fachowców warto jednak zamawiać wcześniej, aby uniknąć czekania w długich kolejkach w czasie przygotowania do zbliżającego się sezonu, np. letniego.

Dlaczego konieczne jest regularne czyszczenie klimatyzacji domowej przed sezonem?

Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w szereg filtrów, mających na celu wychwytywanie z powietrza zanieczyszczeń, w tym drobin kurzu czy drobnoustrojów. Jednak zapchane filtry i nieczyszczone urządzenia będą powodować przedostawanie się do pomieszczenia zabrudzonego powietrza, pełnego bakterii, roztoczy i niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Przeprowadzane regularnie czyszczenie klimatyzacji domowej w Warszawie jest niezbędne, aby zapewnić domownikom dostęp do powietrza świeżego, dobrej jakości i pozbawionego niebezpiecznych, chorobotwórczych substancji. Tym samym przeciwdziałasz częstszym zachorowaniom i dbasz o osoby z alergiami i astmą.

Najlepszy czas, kiedy czyścić klimatyzację w domu

Aby zapewnić sobie optymalne warunki w mieszkaniu i bezpieczne środowisko, warto przeprowadzać kompleksowe czyszczenie oraz odgrzybianie klimatyzacji domowej dwa razy do roku. Ze względu na fakt, że nowoczesna klimatyzacja odpowiada nie tylko za chłodzenie latem, ale również za dogrzewanie pomieszczeń zimą, konieczne jest przeprowadzanie serwisu przed zbliżającym się sezonem letnim oraz sezonem grzewczym.

Kiedy czyścić klimatyzację w domu? Optymalnym czasem na zlecenie profesjonalnego serwisu klimatyzacji jest wczesna wiosna, czyli przełom marca i kwietnia oraz pora wczesnej jesieni, czyli przełom września i października. Jeśli jednak w związku ze zbliżającą się wiosną chcesz uniknąć czekania w długich kolejkach, możesz umówić się już teraz na kompleksowe czyszczenie klimatyzacji domowej przed sezonem.

Czyszczenie klimatyzacji domowej w Warszawie krok po kroku

W każdym wypadku profesjonalne czyszczenie klimatyzacji domowej, w Warszawie oferowanej przez nas w bardzo atrakcyjnych cenach, jest kilkuetapowe. Regularny serwis powinien objąć dokładne czyszczenie wszystkich filtrów oraz ich ewentualną wymianę, jeśli wymaga tego ich stan techniczny, w tym wymianę flizelin znajdujących się wewnątrz nich. Kiedy czyści się klimatyzację w domu, konieczne jest zadbanie także o jednostkę znajdującą się poza budynkiem, czyli czyszczenie skraplacza. Przedostające się do środka pyłki, kurz czy inne zabrudzenia powodują mniej wydajną i zdecydowanie głośniejszą pracę urządzenia. To z kolei przekłada się m.in. na wydatki związane z eksploatacją klimatyzacji. Serwis powinien także objąć element nazywany parownikiem.

Poza czyszczeniem konieczne jest także zadbanie o odgrzybienie klimatyzacji domowej. Ten etap wymaga zastosowania odpowiednich środków i metod zawsze dopasowywanych przez nas indywidualnie do konkretnego przypadku. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoją klimatyzację, umów się z nami już teraz na profesjonalne czyszczenie klimatyzacji domowej w Warszawie.