Rekuperacja Warszawa / Piaseczno - Wentair

rekuperacja Warszawa

Rekuperacja — Warszawa

Budujesz dom i zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem z zakresu instalacji wentylacji? Jeśli dodatkowo chcesz ograniczyć rachunki za ogrzewanie, a także zadbać o zdrowie swoje oraz swoich domowników, mamy dla Ciebie idealną propozycję. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że energooszczędny dom nie może istnieć bez odpowiedniego systemu rekuperacji. Właśnie dlatego naszym Klientom z Warszawy oraz okolicznych miejscowości jak np. Piaseczno oferujemy profesjonalną instalację rekuperacji. Jest to sprawdzone rozwiązanie nie tylko do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, ale również do firm. Przekonaj się sam, dlaczego warto zainwestować w system wentylacji mechanicznej!

Czym tak naprawdę jest rekuperacja?

Rekuperacja stanowi nowoczesny rodzaj wentylacji, który we współcześnie budowanych domach powinien coraz częściej zastępować tradycyjną wentylację grawitacyjną. To, czym przede wszystkim wyróżnia się instalacja tego typu, to odzyskiwanie ciepła z nagrzanego i nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza. Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja, opiera się na działaniu rekuperatora – urządzenia odpowiedzialnego za wymienianie zużytego powietrza na świeże, przy jednoczesnym zachowaniu części energii cieplnej wytworzonej do tej pory w pomieszczeniu. Ponadto instalacja rekuperacji oczyszcza również nawiewane do budynku powietrze z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz alergenów, co jest szczególnie ważne dla alergików.

Korzyści płynące z instalacji rekuperacji w domu w Warszawie lub okolicach

Naszym Klientom z Warszawy, Piaseczna i okolic gorąco polecamy instalację wentylacji mechanicznej z możliwością odzyskiwania ciepła, ponieważ dostrzegamy w nim wiele zalet dla użytkowników. Przede wszystkim rekuperacja przynosi oszczędności w rachunkach za ogrzewanie, jako że do ogrzania nawiewanego powietrza wykorzystywane jest wcześniej wygenerowane ciepło. Co więcej, w celu wymiany powietrza nie musimy otwierać okien, dzięki czemu nie wychładzamy mieszkania, a także nie wpuszczamy do wnętrza zanieczyszczonego powietrza, wirusów, bakterii i alergenów. Montując instalację rekuperacji w domu, dbasz o zdrowie domowników, ponieważ rekuperator filtruje powietrze. Z budynku usuwana jest również bardzo szybko wilgoć oraz przykre zapachy.

Podsumowując, rekuperacja to podstawa energooszczędnego domu – zapewnia niższe rachunki za ogrzewanie, wyższy komfort życia oraz lepszy stan zdrowia. Jeśli więc jesteś zainteresowany montażem takiej instalacji w domu lub firmie na terenie Warszawy i okolic, skontaktuj się z WENT AIR!