Co obejmuje serwis klimatyzacji domowej? -


Co obejmuje serwis klimatyzacji domowej?

Strona główna » Aktualności » Co obejmuje serwis klimatyzacji domowej?

W ostatnich latach klimatyzacja staje się jednym z chętniej montowanych elementów domowej infrastruktury. Wybierana jest ze względu na ulgę, jaką daje podczas upalnego lata, ale również ze względu na dostęp do świeżego powietrza przez cały rok, bez otwierania okien.

Podstawą eksploatacji użytkowanych urządzeń jest serwis klimatyzacji domowej. W Warszawie warto regularnie zlecać go fachowcom, którzy zadbają o wykonanie podczas niego wszystkich niezbędnych prac. Warto przy tym wiedzieć, o czym nie mogą zapomnieć fachowcy podczas przeglądu i co dokładnie obejmuje profesjonalny serwis klimatyzacji domowej w Warszawie.

Podstawowe elementy profesjonalnego czyszczenia klimatyzacji domowej

Zapraszając do siebie fachowców, warto wiedzieć, jakie punkty powinien obejmować każdy serwis klimatyzacji domowej w Warszawie. Podczas wizyty serwisantów powinno zostać przeprowadzone nie tylko czyszczenie klimatyzacji domowej czy kontrola szczelności klimatyzacji domowej. Dla każdej zainstalowanej klimatyzacji w Warszawie serwis musi przeprowadzić jeszcze kilka innych czynności. Wśród najważniejszych punktów, jakie obejmuje procedura, są:

  • – wyczyszczenie wymienników ciepła;
  • – wyczyszczenie wszystkich filtrów, a w razie konieczności wymiana fizeliny w zainstalowanych w urządzeniu filtrach powietrza;
  • – dokładne sprawdzenie nastawników pod kątem ich sprawności, indywidualnie w każdej z dostępnych funkcji (czyli podczas chłodzenia, grzania oraz wentylowania) wraz z dokonaniem pomiaru temperatury przy każdej z użytkowanych opcji;
  • – wymagane ze względu na stan techniczny naprawy eksploatacyjne, w tym podklejenie albo uzupełnienie izolacji oraz dolanie czynnika chłodniczego.

Ponadto podczas serwisu klimatyzacji domowej w Warszawie nie można zapomnieć o przetestowaniu instalacji miedzianej oraz kondensatów: zarówno wody grzewczej, jak i lodowej, pod kątem szczelności i zdatności do dalszego użytkowania. Tylko w ten sposób przeprowadzone prace pozwolą na dalsze, bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Dlaczego przeprowadzanie regularnych serwisów klimatyzacji domowej jest bardzo ważne?

Wykonanie skrupulatnego serwisu klimatyzacji domowej w Warszawie, obejmującego wszystkie najważniejsze punkty, przyczynia się nie tylko do poprawnej i bezpiecznej pracy urządzeń wykorzystywanych przez domowników. Regularne sprawdzanie stanu technicznego pozwala też odpowiednio szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości oraz usterki, w tym te związane ze szczelnością instalacji. W ten sposób użytkownicy mają pewność, że sprzęt np. nie pobiera większej ilości energii elektrycznej niż to konieczne.

Ponadto serwis klimatyzacji domowej w Warszawie obejmuje również czyszczenie filtrów – to bardzo ważny punkt nie tylko ze względu na wydajność czy koszty eksploatacji. Jest on szczególnie ważny z uwagi na czystość powietrza i zachowanie jego swobodnego przepływu. Klimatyzacja będzie w stanie oczyścić powietrze ze wszystkich czynników powodujących alergie (czyli pyłków lub drobin kurzu) tylko wtedy, gdy jej filtry nie będą zabrudzone. To oznacza, że w im lepszym stanie jest klimatyzacja, tym lepsze będzie też samopoczucie domowników.

Przeprowadzanie regularnego serwisu klimatyzacji domowej w Warszawie pozwala też przedłużyć żywotność urządzenia, a także uchronić właścicieli przed kosztownymi naprawami i wymianami części na nowe. Tym samym serwis eliminuje ewentualność braku dostępu do sprzętu znacznie poprawiającego komfort życia. Trzeba przy tym pamiętać, że zaniedbana i zanieczyszczona klimatyzacja w domu może być siedliskiem drobnoustrojów, powodujących różnego rodzaju choroby, dlatego zawsze warto oddać ją w ręce fachowców.