Wentylacja | Wentair

wentylacja

O Wentylacji

Wentylacja to proces wymiany powietrza (najczęściej zorganizowany) polegający na usuwaniu na zewnątrz zużytego powietrza i substancji wydzielających się w pomieszczeniu oraz dostarczaniu powietrza czystego. Pomieszczenia można wentylować w sposób naturalny lub mechaniczny.

Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.


Odpowiednio dobrana wentylacja wpływa na jakość samopoczucia osoby przebywającej w wentylowanym pomieszczeniu. Znikają takie objawy jak zmęczenie, ból głowy, oraz alergie spowodowane złą jakością powietrza czy za dużą wilgotnością.


Wentylatory nie tylko zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, ale też pozwalają na regulację jego ilości. Dzięki temu możemy szybko przewietrzyć mieszkanie bez konieczności otwierania okien. Co więcej, urządzenia filtrują dostarczane do pomieszczeń powietrze, w efekcie czego jest ono pozbawione kurzu, roztoczy i innych alergenów. W takich warunkach efektywniej się pracuje i przyjemniej wypoczywa.


Wykonujemy układy wentylacji nawiewnej, wyciągowej, systemy oparte o centrale wentylacyjne, systemy rekuperacyjne z odzyskiem ciepła, czy osuszacze powietrza. Przebrniemy razem z Państwem prze cały proces inwestycyjny montażu systemu wentylacji począwszy od wizji lokalnej, projektu z uzgodnieniami, sprawnym montażem i opiece nad zainstalowanym systemem kończąc będąc w każdym momencie procesu z Państwem w stałym kontakcie. Dysponujemy profesjonalnym, atestowanym zestawem przyrządów pomiarowych dzięki którym jesteśmy wstanie wykonac wszelkie pomiary wydajności i skuteczności wentylacji.


Cennik urządzeń